top of page

O mně

Irena Kousalová se věnuje hudbě již od útlého věku. Navštěvovala ZUŠ v Prostějově, kde absolvovala v oboru klavír a sólový zpěv. Kromě těchto oborů navštěvovala také hodiny baletu a divadla.

Po maturitě na gymnáziu odešla do Prahy, aby pokračovala ve studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru angličtina- hudební výchova.

Praxi ve sborovém zpěvu získala ve sboru Laeticia a Hlahol, ve kterém působila i jako sólistka.

V roce 2001 zvítězila v soutěži mladých talentů populárního zpěvu Bohemia Talent Jihlava (bývalá Mladá píseň), získala 2.místo v soutěži Zlíntalent a účastnila se finále mezinárodní pěvecké soutěže Universetalent. Rok poté natočila singl Ztracený ráj
s Vašo Patejdlem.

Svou uměleckou kariéru začala dále směřovat do oblasti muzikálu, kde ztvárnila roli Sandy v koncertní verzi muzikálu Pomáda a účinkovala v muzikálech Miss Saigon a Bídníci.

Ve své koncertní činnosti pokračovala jak sólově, tak v úzké spolupráci s Michalem Hudčekem, se kterým natočila CD duetů. V roce 2004 vyšla Ireně Kousalové píseň Trochu jiná na CD Hvězdy nového CZ popu. Dále spolupracovala se skupinou Golem, Orchestrem Karla Vlacha, Orchestrem Josefa Hlavsy, Orchestrem Martina Kumžáka a Posádkovou hudbou Praha. Několik let byla stálou zpěvačkou Orchestru Mercury Praha, jehož domovskou scénou byl Národní dům Na Vinohradech.

V roce 2005 odstartovala své první vánoční turné (zhruba 40 koncertů) s Orchestrem Václava Hybše.

S ohledem na své jazykové znalosti (angličtina, němčina, italština), využívá při svých koncertech kromě českého repertoáru i anglické a italské písně. Nazpívala celou řadu populárních italských písní, s kterými vystupovala v seskupení Amici Italiani.
V roce 2008 vydala Irena Kousalová své sólové debutové album s názvem Trochu jiná, které je laděno do pop stylu a obohaceno o remix písně Řeka lásky Marie Rottrové a směs italských hitů.

Irena Kousalová se pravidelně účastní odborné hudební komise pro výběrové řízení Nadace Plaváček manželů Jakubiskových, dále pravidelně vystupuje na filmovém festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

V oblasti klasické hudby měla možnost vystoupit  Irena Kousalová jako sólistka s brněnským sborem Kantiléna a působila v opeře Don Pasquale na Kypru. V roce 2014 účinkovala na koncertu s Ústřední hudbou AČR po boku operního sólisty Aleše Brisceina.

V současnosti je Irena Kousalová stálou zpěvačkou Orchestru Vladislava Brože a Orchestru Václava Hybše, se kterým odabsolvovala již osm vánočních turné.

Nově začala Irena Kousalová působit i v jazzové kapele Jazz Fragment.

Vedle své umělecké činnosti pracuje jako lektorka cizích jazyků a jako průvodkyně
po Praze.

 

Narozena: 18. 8. 1979
 

Profese: zpěvačka
 

Oblíbený hudební žánr: pop, muzikál
 

Oblíbená zpěvačka: Whitney Houston, Mariah Carrey
 

Oblíbený zpěvák: Karel Gott. Nejen jako zpěvák, ale
 jako člověk. Je to osobnost se vším všudy.
 

Oblíbená herečka/herec: Gabriela Vránová

Oblíbený seriál: Columbo
 

Oblíbené jídlo: těstoviny na všechny možné způsoby
 

Oblíbené pití: červené víno
 

Oblíbená květina: červená růže
 

Oblíbená barva: hlavně bílá, taky modrá...
 

Oblíbený sport: lyžování - běžky i sjezd
 

Oblíbená země: Itálie
 

Oblíbený způsob trávení dovolené: moře - jsem  teplomil!
 

bottom of page